نکاتی در رابطه با کتب زيست شناسی دبيرستانی   

 

به نام خدا

 

مشکلات انزیم های متحرک یا محلول در اب :

 

هزینه جداسازی و خالص سازی انزیم زیاد است . 2- انزیمهای جدا شده در خارج از سلول بی ثباتند 3- به دست اوردن مجدد انزیم های محلول از مخلوط واکنش پس از پایان واکنش مشکل و گران است .

 

روش غیره متحرک کردن : 1- محبوس کردن انزیم در ژلی که سوراخهایش به اندازه ای کوچک است که اجازه نمی دهد انزیم خارج شود ولی به اندازه کافی بزرگ است که عبور سوبسترا ومحصولات واکنش را میسر می سازد.

 

مزایای انزیم های غیره متحرک : 1- از نظر شیمیایی و حرارتی ثبات بیشتری دارند 2- امکان استفاده مجدد از انها وجود دارد . معایب : 1- جدا شدن انزیم از ناقل 2- سرعت کمتر واکنش

 

 

-         مونو ساکارید هایی مثل گلوکز و دی ساکارید هایی مثل ساکارز به خوبی در اب حل می شوند .

 

-         نشاسته شیرین نیست و بخوبی در اب سرد حل نمی شود ولی در اب گرم تشکیل خمیر وژله می دهد .

 

-         در اثر حرارت دادن گوشت زنجیره های پروتئینی منقبض می شوند و لذا تکه های گوشت در اثر پخته شدن کوچک میشوند .

 

-         انتی  اکسیدانهای طبیعی در غذا ها مثل توکو فرول – لسیتین و برخی امینواسیدهای گوگرد دار .

 

-         گلیکوژن در اب محلول است و با ید رنگ قهوهای می دهد .

 

-         اغلب دانه های نشاسته دارای امیلوز و امیلو پکتین می باشند که درصد امیلوز  بین صفر تا هفتاد می باشد .

 

دکسترین خواصی مابین نشاسته و قند های ساده دارد.

 

الفا امیلاز موجود در بزاق امیلاز نشاسته را به مالتوز وگلوکز تبدیل می کند

 

بتا امیلاز---------------------------------------: مالتوز

 

الفا امیلاز امیلو پکتین نشاسته را به: مالتوز + گلوکز + دکسترین

بتا امیلاز---------------------------------: مالتوز + دکسترین

 

آنزمها : انزیمها مسوول تمام خواص مواد غذایی از قبیل رنگ و طعم و نرمی و ارزش غذایی می باشند.

 

-         یکی از اهداف حرارت دادن مواد غذایی از بردن انزیمها  می باشد تا بتوان غذا ها را به مدت طولانیتری نگه داری کرد .

 

گلو تامات مونو سدیم : از حل شدن گلو تامیک اسید در اب و اضافه کردن هیروکسید سدیم برای خنثی کردن ان بدست می اید .

 

-         درصد شیرینی سیکلامات 30 برابر ساکارز است .

-         ساخارین 300تا 500 برابر از  ساکارز شیرینتر است .

 

انواع سیستم های کلوئیدی : 1- جامد در مایع : سول : مثل نشاسته و پرو تئینها در اب

مایع در مایع : امولسیون : شیر و مایو نز 3- گاز در مایع : کف : خامه 4- گاز در جامد : کف جامد : بستنی 5- مایع در جامد : ژ ل : انواع ژله و  مربا

 

ویتامینها : انظر شیمیایی بسیار پیچیده هستند و به یک خانواده شیمییایی تعلق ندارند .

 

-         ویتامینk  از ابتدای کلمه دانمارکی koagulation  به معنی انعقاد گرفته شده است .

 

-         یکی از کار های اکسین ایجاد لایه زاینده جداگر در دمبرگ و دمگل و دم میوه است .

 

 

 

 

Bonsai ( بونسای )

 

 

ریشه از دو طریق به رشد گیاه کمک می کند : یکی از طریق جذب اب که به عنوان نیروی محرک رشد بکار می رود ودیگری از طریق هومونهای خاصی از گروه ژیبر لینها .

وجود تعادل بین حجم ریشه با شاخ و برگ برای رشد و باروری متناسب گیاه مورد لزوم است . 

از هنر های شرقی جالب در باغبانی ٬ می توان کوتوله سازی در ختان درون گلدان را نام برد که بونزایی نامیده می شود. کوتاه نگه داشتن این درختان با هرس مداوم شاخه و ریشه و کنترل مواد غذایی و اب صورت میگیرد بطوریکه گیاهانی که بیش از صد سال عمر دارند ارتفاعشان کمتر از یک متر است و گاهی به شیوه ای خاص شکل داده شده اند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

لینک
   دلقک ماهی وشقایق دریایی   

دلقک ماهی وشقایق دریایی

 

می دانیم که دلقک ماهی با ایجاد یک نوع رابطه هم سفرگی با شقایق دریایی خود را در میان بازو های شقایق دریایی مخفی میکند. این کار را فقط دلقک ماهی و damselfish ها قادرند انجام دهند .

 

در رابطه با اینکه چگونه دلقک ماهی از نیش خار های شقایق دریایی در امان می ماند چندین تئوری وجود دارد که جزئیات انها هنوز روشن نیست ولی بطور کلی می توان انها را در دو گروه قرار داد.

 

_ فرضیه اول بر این پایه است که احتمالا یک پوشش مخاطی ( slime ) که جنس ان بیشتر از قند است نه پروتئین باعث می شود که شقایق دریایی این نوع ماهی را طعمه یا غذا حساب نکند و در نتیجه با نماتوسیست های – خارهای گزنده –خود به دلقک ماهی حمله نکند .عدهای بر این نظرند که پوشش موکوزی دلقک ماهی تقلیدی از پوشش موکوزی شقایق دریایی است _ این فر ضیه زمانی بیشتر تقویت می شود که می بینیم برای اینکه یک دلقک ماهی با گونه جدیدی از شقایق سازگاری پیدا کند چندی ن روز وقت لازم است در حالیکه برای سازش با شقایق دیگری از همان گونه قبلی هیچ نوع زمانی لازم نیست و سازش به سرعت انجام میشود .جالب است بدانید که همه گونه های شقایق های درزیایی میز بانهای مناسبی برای دلقک ماهی نیستند و این شقایق ها در برخورد با دلقک ماهی ها به انها نیش زده و انها را می خورند .

 

- فرضیه دوم بیان می دارد که حر کات منحصر به فرددلقک ماهی که هیچ ماهی دیگری قادر به انجام ان نیست باعث می شود که شقایق در طعمه بودن انها شک کند و به انها حمله نکند . دلیل صحت این فرضیه اینستکه نوزاد دلقک ماهی هاکه فاقد پوشش موکوزی است – هنوز پوشش خود را نساخته است  هم قادر است که خود را در میان بازوان شقایق دریایی حفظ کند ( هر چند نه به مدت طولانی ) – تا موقعی که بتواند پوشش موکوزی بسازد .

 

پس به نظر می رسد که دو عامل پوشش موکوزی و توانایی انجام حرکات منتحصر به فرد باعث می شود که دلقک ماهی از نیش تانتاکول های شقایق دریایی در امان بماند .

 

تر جمه شده از سایت Wikipedia

 

لینک
   قارچ ضد پشه مالاريا در كمك به مبارزه با اين بيماري   
قارچ ضد پشه مالاريا در كمك به مبارزه با اين بيماري

محققان مي‌گويند از يك نوع قارچ كه براي انسان يا محيط زيست خطري ندارد مي‌توان براي نابود كردن پشه مالاريا استفاده كرد. به نوشته شماره جديد بولتن بيو تكنولوژي وابسته به دفتر همكاري‌هاي فناوري رياست جمهوري ،اين يافته ممكن است راه را براي توسعه شيوه‌هاي نويد بخش تازه‌اي در مبارزه با اين بيماري بگشايد.

تيمي از دانشمندان بريتانيايي دريافته است تماس با سطحي كه آغشته به اين قارچ است ،مي تواند براي پشه مرگبار باشد. اين مطالعه كه در نشريه Scienceچاپ شده است نشان مي‌دهد ۹۰درصد پشه هايي كه در تماس با اين قارچ قرار گرفتند ظرف مدت ۱۴روز از بين رفتند. مالاريا سالانه جان دست كم يك ميليون نفر به خصوص كودكان و زنان باردار را در آفريقا مي‌گيرد.

معالجه مالاريا بسيار دشوار است زيرا انگل آن به سرعت در مقابل داروهايي كه براي درمان آن به كار مي‌رود مقاوم مي‌شود و پشه كه ناقل آن است نيز در مقابل آفت كش هامقاومت حاصل مي‌كند. پژوهشگران دانشگاه "ادينبورو" و "امپريال كالج" در لندن ،راه‌هاي مابودي پشه را بررسي كردند. پشه پس از مكيدن خون انسان ،براي چند ساعت روي يك سقف يا يك ديوار مي نشيند تا استراحت كند. محققان در پي كشف چيزي بودن كه اين حشرات را در مدت استراحت آلوده كند.

آنها نوعي قارچ از گونه "بيووريا باسيانا" را از طريق ماليدن هاگ هاي (اسپور) غير فعال به طور مستقيم و همچنين با پاشيدن آن به صورت افشانه (اسپري) روي تور پشه بند امتحان كردند. پس از تماس پشه با هاگ ها،قارچ شروع به تكثير كرده و وارد بدن پشه مي شود و سپس به رشد خود ادامه مي‌دهد. نه تنها بيش از ۹۰درصد پشه‌ها ظرف ۱۴روز پس از تماس با قارچ نابود شدند،بلكه اين وضع چنان براي آنها كوبنده بود كه حتي بيش از تلف شدن به سختي قادر به پرواز و انتشار بيماري بودند. در تست‌هاي آزمايشگاهي ،آلودگي پشه به قارچ به ميزان ۹۸درصد از انتقال مالاريا كاست.

مساله مهم آلوده كردن حشره به اين قارچ در اسرع وقت پس از تغذيه آن از خون آلوده است. درحدود دو هفته طول مي‌كشد انگلي كه وارد بدن پشه شده آنقدر رشد كند تا بتواند فرد ديگري را كه پشه نيش مي‌زند آلوده كند. اگر حشره در اين فاصله كشته شود ،فرصت انتقال انگل مالاريا را نخواهد داشت. دانشمندان گفتند هيچ شاهدي وجود ندارد كه نشان دهد پشه در مقابل قارچ مقاومت حاصل مي‌كند. بر اساس اين تحقيقات و مطالعه ديگري كه همزمان در مجله Science منتشر شده ،كشورهاي غربي از قبل براي استفاده از قارچ در مبارزه با شته، موريانه و ساير آفت ها،مجوز صادر كرده اند.

سرپرست اين تحقيقات در "امپريال كالج"لندن اظهار داشت اگر او بتواند منابع مالي لازم براي مطالعات بيشتر را به دست آورد،قادر خواهد بود يك محصول قابل عرضه را ظرف ۳تا ۵سال تهيه كند. منبع


دوشنبه، 10 مرداد، 138421:39دكتر احمد عطامهر
لینک