بشکن بشکنه !!! نشکن   

يك متخصص ارتوپد گفت : شكستن (فشاردادن انگشت درمفصل) به بهانه‌رفع خستگي عوارض سوء و غير قابل درمان دارد. "دكتر عبدالرضا توكلي" روز شنبه در گفتگو با خبرنگار ايرنا افزود:

آنچه كه به عنوان شكستن انگشتان دست وپادرميان مردم به خصوص جوانان رواج دارد، باعث ازبين رفتن مايع مفصلي‌وآسيب ديدن غضروفهاي ميان مفاصل انگشتان دست و پا مي‌شود. وي‌بااشاره‌به‌اين كه اين عمل در دراز مدت آثار سوئي را به همراه داردگفت:
از مهم‌ترين و شايعترين آسيب‌هايي كه اين كاربه‌مفاصل انگشتان وارد مي‌كند اين است كه گاز دي اكسيدكربن در ميان مفاصل آزادوخلاء ميان آن راپر مي‌كند.

 وي‌افزود:بنابراين فرد با باور اين كه انگشتان خسته است وانگشتان خود را مي‌شكند كه اين كار خود خستگي انگشتان رادرپي دارد ، به طوري كه فرد هر ‪۲۰‬ دقيقه يك بار اين عمل را آگاهانه يا ناخود آگاه انجام مي‌دهد. توكلي گفت:انجام اين كار باعث لرزش دست و انگشتان پا مي‌شود كه‌براي درمان آن هيچ راهي وجود ندارد. وي بهترين راه براي رفع خستگي انگشتان دست و پا نرمش و شستن دست و پا با آب ولرم است.

لینک
   کسر حقوق !!!   

اداره آموزش و پرورش شهرستان دهدشت بدون اطلاع قبلی و بدون نظر خواهی و جلب رضایت کارمندان خود و بدون درج در فیش حقوقی مرداد ماه 85 به وکالت از طرف خود مبلغ 50000 ریال از حقوق انها را کسر کرده است !!!!!!!!! و به حساب کمک به لبنان واریز کرده است .

شما فکر می کنید چرا اینکار به این شکل مخفیانه صورت گرفته است ؟ به نظر من از دو حال خارج نیست :

یا دست اندر کاران این طرح با خود فکر میکردند که نیازی به جلب رضایت کارکنان نیست چون قطعا همه انها راضی هستند!!! و یا اینکه فکر می کردند شاید بخش عظیمی از همکاران با این کسر حقوق موافق نباشند پس بهتر است انها را در برابر یک کار انجام شده قرار دهند و سپس اعلام کنند که هر کس ناراضی است به حسابداری مراجعه کرده و پول خود را پس بگیرد . ( خوشبختانه یا متاسفانه این روند کسر حقوق در این اداره سابقه طولانی دارد )

به نظر شما کسی از همکاران جرات خواهد کرد که به حسابداری رفته و تقاظای استرداد 50000 هزار ریال ناقابل خود را بکند !!!! و احتمالا یک تشویقی به پرونده کارگزینی خود اضافه کند !!!!!! .

جالب است بدانید که اغلب کسانی که بنده با انها برخورد داشتم علی رغم ناراضی بودن از این شیوه  کسر حقوق -  ولو به هر نیت خیر خواهانه ای که باشد – جرات مراجعه به حسابداری را ندارند٬ درست همان چیزی که طراحان این طرح پیش بینی می کردند .

فکر می کنم از بین سه حقی که هرفرد مسلمان به انها اعتقاد دارد یعنی : حق الله ٬ حق النفس و حق الناس سومی در روایات اسلامی بیشتر مورد تاکید قرار گرفته باشد .

لینک
   نگاهی به وضعیت مراکز پش دانشگاهی و مدارس متوسطه غیر انتفاعی در شهرستان دهدشت   

بدون مقدمه باید بگویم که مدارس غیر انتفاعی علی رغم آرمانها و اهدافی که برای انها در نظر گرفته شده٬ حداقل در شهرستان دهدشت  به طور معنی داری غیر انتفاعی !!! می باشند به این مفهوم که ظاهرا برای هیچکس نفعی ندارند ٬ نه برای موسسین ٬ نه برای معلمین و نه برای دانش اموزان . ( البته موسسین اینطور وانمود می کنند که علی رغم ضرر مالی صرفا جهت ارتقاء کیفیت آموزشی همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند !!!) .حال اگر از حق معلمین اینگونه مدارس هم که همواره ضایع شده است بگذریم ٬ از حق دانش اموزان نمی توان گذشت .

 

_ یکی از حقوق دانش اموزان در اینگونه مدارس داشتن فضای فیزیکی مناسب آموزشی می باشد در صورتیکه اکثر این مدارس در فضایی کاملا غیر استاندارد و غیر آموزشی ( منازل شخصی ) قرار دارند بطوریکه اطاق خواب و اشپز خانه و پذیرایی به عنوان کلاس درس مورد استفاده قرار می گیرند – تصور کنید که صندلی دبیر مرد در مدارس دخترانه کاملا به میز دانش اموزان چسبیده است !!! – تعجب نکنید که به خاطر کمبود فضا اگر دانش اموزی پای تابلو بیاید باید دبیر از کلاس خارج شود . صد رحمت به مدارس دولتی که لااقل فضای فیزیکی مناسبتری دارند .

_ دو دیگر از حقوق و انتظارات دانش اموزان و اولیاء از مدارس غیر انتفاعی داشتن فضا و امکانات آزمایشگاهی حداقلی است ٬ که به هیچ وجه در این مدارس وجود ندارد . به عنوان مثال در یکی از این مدارس حتی یک انباری هم برای قرار دادن دست ساخته های آزمایشگاهی دانش اموزان وجود نداشت و این مدل ها و مولاژهای بخت برگشته درون دفتر دبیرستان که در ضمن محل استراحت دبیران و دفتر دار و  متصدی کامپیوتر و غیره نیز بود گوشه ای را اشغال کرده بودند ( اطاق 4 در 3 ) . به این می گویند نهایت بهره بری !!

_ سه دیگر از حقوق دانش اموزان استاندارد بودن تعداد انها در یک کلاس اموزشی است که گاهی تعداد دانش اموزان یک کلاس به 48 نفر هم می رسد .

                                            گوش اگر گوش تو و ناله اگر ناله من              

                                                                          آنچه البته به جایی نرسد فریاد است         

 

لینک